جمعه, 2 فروردين 1398
كاروان جاماندگان اربعین حسینی شهركهریزك در مسیر حرم تا حرم
۳۸۶۲
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک

 

کاروان جاماندگان اربعین حسینی شهرکهریزک در مسیر حرم تا حرم

 

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، مدیریت شهرداری کهریزک اقدامات لازم‌جهت میزبانی از کاروان راهپیمایی  جاماندگان حسینی را عهده دار شد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک؛ مهندس نعمت زاده با اعلام این خبر گفت: امسال نیز پیرو سنت سال های گذشته، کاروان جاماندگان اربعین حسینی از آستان امامزاده ابراهیم و اسماعیل(ع) کهریزک، پیاده به تجمع بزرگ و خودجوش آستان حضرت عبدالعظیم(ع) می پیوندند به همین منظور شهرداری کهریزک به عنوان متولی شهر، تمامی تدابیر و اقدامات لازم درخصوص میزبانی و ارائه خدمات به کاروان پیاده روی را پیش بینی کرده است.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده در ستاد برگزاری اربعین شهرداری کهریزک، موکب بزرگ اربعین مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر کهریزک برپا شده است که از ابتدای صبح روز اربعین پذیرایی از کاروان جاماندگان اربعین را که از این مسیر عبور می کنند را برعهده دارند.

وی در تکمیل این خبر گفت: در این روز به همت شهرداری کهریزک ۳ هزار بسته پذیرایی آماده سازی شده است که در بین زائران توزیع می شود.

شهردار کهریزک این راهپیمایی عظیم را بزرگترین همایش خودجوش مذهبی در ایران و کشورهای مسلمان دانست و گفت: مجموعه مدیریت شهرداری در راستای اجرای وظایف ستاد برگزاری اربعین و براساس ارادت ویژه به ائمه و زائران راهپیمایی جاماندگان اربعین از هیچ تلاش و کوششی جهت ارائه خدمات به این عزیزان کوتاهی نکرده است و اقدامات این مجموعه در قالب سه مرحله در محدوده شهرکهریزک اجرا شده است که مرحله اول یک هفته قبل از فرا رسیدن اربعین در قالب نصب بنرهای تسلیت و اطلاع رسانی از زمان و مکان شروع پیاده روی در نقاط مختلف شهر جهت آگاه سازی شهروندان انجام شده است.

بخش دوم شامل ارائه خدمات به اهالی شهر در زمان شروع پیاده روی است و مرحله سوم نیز پیش بینی تدابیر خدماتی و ترافیکی پس از اتمام پیاده روی به زائران جهت  بازگشت آنها از حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به سمت شهر کهریزک است.

مهندس نعمت زاده خاطرنشان کرد: به منظور افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش بارترافیکی مناطق اطراف حرم وسایل نقلیه عمومی در ضلع شرق و جنوب حرم جانمایی شده است که باتوجه به اطلاع رسانی های انجام شده به شهروندان پس از اتمام مراسم به طور رایگان زائران را به کهریزک بازمی‌گردانند.

شهردار کهریزک درپایان اظهار داشت: درحال حاضر تمامی اقدامات مورد نیاز جهت ارائه خدمات فیزیکی و فرهنگی به زائران و اجرای تدابیر لازم جهت افزایش امنیت و آسایش شهروندان در طول مسیر پیاده روی از سوی شهرداری کهریزک پیش بینی شده است و اهالی شهر کهریزک می توانند در کنار سایر کاروان های جاماندگان اربعین مسیر حرم تا حرم را به یاد کاروان سید و سالار شهیدان طی کنند.بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0